چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها برای حضور در مناقصات به اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو نیاز دارند که از طرف کارفرمایان به آنها حکم شده است. مدیران و مسئولان آگاه این سازمانها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری برای برتری در رقابتها با توجه به زمینه فعالیت و مناقصاتی که قصد شرکت دارند سر صبر و حوصله گواهینامه‌ها و استانداردهای مورد نیازشان را دریافت می‌کنند تا در هنگام برگزاری مناقصات دست و پای خود را گم نکنند و استرس نگیرند. برخی از سازمان‌ها خب با توجه به یکسری از شرایط در همان لحظه مناقصه درخواست گواهینامه ایزو می‌کنند و بسیار عجله دارند. مرکز معتبر و با سابقه ما برای کلیه نیازهای این دسته از متقاضیان کلیه خدمات را به بهترین شکل مطلوب ارائه می‌دهند تا از دغدغه‌ها و استرس درخواست کنندگان گواهینامه ایزو برای مناقصات بکاهند.

 

انواع گواهینامه‌های لازم برای شرکت در مناقصات

در طی چندین سال تجربه طولانی در مشاوره و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو برای انواع شغل‌ها و کسب و کارهای مختلف این موضوع کاملا محرز شده است که اکثر شرکت‌های پیمانکاری برای حضور موفق در مناقصات به گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهینامه HSE و گواهینامه IMS برای سازمانشان احتیاج دارند. همچنین اکثر افرادی که در این نوع سازمان‌ها فعالیت می‌کنند و یا قرار است استخدام شوند به گواهینامه‌های آموزشی مختلفی با توجه به سمتی که در شرکت پیمانکاری دارند نیز احتیاج دارند. گواهینامه‌های آموزشی نیز می‌توانند از قبیل گواهی hse ، گواهی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ، گواهی مسئول ایمنی ، گواهی ایزو ۹۰۰۱ و گواهی ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهی ایزو ۴۵۰۰۱ و گواهینامه IMS و‌ گواهینامه ایمنی عمومی و غیره به صورت شخصی احتیاج دارند.‌

آیا شرکتهای پیمانکاری در زمان کوتاه می‌توانند گواهینامه ایزو را از مراجع صدور بین المللی دریافت کنند؟ آیا اخذ گواهینامه ایزو در مدت زمان بسیار کوتاه اعتبار بین المللی و رسمی دارد؟ آیا هزینه دریافت گواهینامه ایزو‌ سریع و فوری، ارزان می‌شود؟ مراجع صدور گواهینامه ایزو برای مناقصات کدامند؟ سؤالات فوق از دسته پرسش‌هایی هستند که توسط اکثر متقاضیان و کاربران و پرسیده می‌شود.

 

مراجع صدور گواهینامه ایزو ISO برای مناقصات

به مراجع صدور گواهینامه ایزو Certification Body می گوییم که در اصطلاح به آن‌ها CB‌ می‌گویند. در هر کشور تعداد زیادی مراجع صدور گواهینامه ایزو فعالیت می کنند. یک سری از آنها تحت اعتبار و نظارت نماینده آن کشور که عضو سازمان جهانی ایزو می‌باشد فعالیت می‌کنند و یک سری دیگر به صورت کاملا خصوصی و غیررسمی صدور گواهینامه‌های ISO و hse را انجام می‌دهند. مسلماً سازمانها و شرکت‌هایی که برای حضور در مناقصات به گواهینامه‌های ایزو احتیاج دارند اگر قبل از اعلام مناقصه مدارک خود را دریافت کرده باشند بالطبع کارشان آسانتر می‌شود ولی اگر سازمان ها و شرکت‌هایی که قصد حضور در مناقصات را دارند بعد از اعلام مناقصه به دنبال دریافت گواهینامه ایزو بیایند مسلما در ظرف مدت کوتاهی نمی‌توانند از مراجع صدور بین المللی برای آنها گواهینامه ایزو صادر نمود زیرا مراجع صدوری که به صورت بین‌المللی فعالیت می‌کنند سازمان متقاضی را ملزم به طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌کنند و سازمان اگر بخواهد این مراحل را طی کند به طور قطع مناقصه را از دست خواهد داد. بنابراین تنها راه اخذ گواهینامه ایزو استفاده از مراجع صدور خصوصی و غیررسمی است و آنهم به شرطی که کارفرمای مناقصه گذار شرطی برای گرفتن گواهینامه ایزو نگذاشته باشد، یعنی تأیید نکرده باشد که حتماً شرکت پیمانکاری از چه مرجعی گواهینامه ایزو را بگیرد. مراجع خصوصی که صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند به خاطر اینکه تحت اعتبار و اصالت انجمن اعتباردهندگان بین المللی یعنی IAF نیستند مرحله طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ISO یا HSE را در نظر نمی‌گیرند و شرکت پیمانکاری را ملزم نمی‌کنند. بنابراین صدور گواهینامه ایزو در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود و می‌تواند به داد شرکت‌های پیمانکاری در مناقصات برسد.

مراحل دریافت گواهینامه ایزو ISO برای مناقصات

تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو ISO

مشخص نمودن اهداف سازمان

تعیین نوع گواهینامه ایزو ISO

انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو ISO

تهیه و طراحی نمونه مستندات گواهینامه ایزو ISO

ممیزی داخلی

ثبت و صدور گواهینامه ایزو ISO

مرکز سیستم کاران در طی چندین سال سابقه درخشان در حوزه اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو ISO و گواهینامه HSE و گواهینامه IMS توانسته رضایت و اعتماد اکثر متقاضیان و شرکت‌های پیمانکاری را جهت حضور در مناقصات جلب نماید و مدارک را به صورت فوری و ارزان بدست مشتریان برساند

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.