چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

بحران مالی و اوضاع اقتصادی نابسامان کشور و پایین آمدن قدرت خرید افراد جامعه باعث شده است میزان بودجه سازمان‌ها و کارخانه‌ها کاهش پیدا کند و توان مالی آنها برای انجام هزینه‌های اضافه بر سازمان کاهش یابد. البته با توجه به قدرت بسیار زیاد استانداردهای ایزو در ایجاد تاثیر مثبت در یک مجموعه هیچ شکی وجود ندارد ولی علت اینکه دریافت گواهینامه‌های ایزو اصل و معتبر به هزینه بالاتری نیاز دارد یکسری سازمان‌ها از دریافت گواهینامه اصلی و معتبر سرباز می‌زنند و فقط می‌خواهند به صورت ظاهری گواهینامه‌های ایزو را در قبال پرداخت هزینه کم دریافت کنند. در کشور ایران مراکز مشاوره صدور گواهینامه‌های ایزو برای درخواست این گونه مشتریان و متقاضیان محترم آمده و به تاسیس یک سری مراجع صدور گواهینامه ایزو به صورت داخلی و خصوصی اقدام کرده است و باعث شده‌اند که سازمانها و ارگانهای با بودجه کم نیز بتوانند گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو را دریافت کنند و همین امر موجب ایجاد گواهینامه‌هایی به نام گواهینامه های ارزان ولی بدون اعتبار بین المللی شده است.

 

چجوری گواهینامه ایزو ISO ارزان را بگیرم؟

دریافت و گرفتن گواهینامه‌های ایزو به صورت کلی کاری آسان و بدون دردسر می‌باشد و فقط کافی است که مجموعه متقاضی نوع گواهینامه و نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو را متناسب با فعالیت و اهداف سازمان انتخاب کرده باشد. اخذ گواهینامه ایزو ارزان زمانی اتفاق می‌افتد که مرجع صدور گواهینامه ایزو یک مرجع خصوصی و داخلی باشد. مرجع خصوصی صدور گواهینامه ایزو تحت اعتبار هیچ نهاد و انجمنی فعالیت می‌کند و به صورت کاملاً مختصر می‌توان گفت به مراجع صدوری گواهینامه ایزو که غیر IAF عمل می‌کنند مراجع خصوصی صدور گواهینامه ایزو ISO می‌گویند. IAF انجمن اعتباردهندگان بین المللی می‌باشد که از طرف سازمان ایزو جهت اعتبار دهی به نهادها و کشورهای عضو سازمان ایزو تأسیس شده است. وظیفه نهادهای اعتبار دهنده هر کشوری نیز وظیفه اعتبار دهی به مراجع صدور ایزو را دارند. گرفتن گواهی ایزو از مراجع خصوصی بسیار ارزان و سریع تمام می‌شود. زیرا این مراجع فقط صرفا یک مدرک را به عنوان گواهینامه به سازمان متقاضی اعطا می‌کند و در قید و بند ملزم کردن سازمان برای طراحی و اجرای مستندات و استقرار سیستم‌های مدیریتی در مجموعه نیستند. هزینه بالای دریافت یک گواهینامه به نوع مرجع بین المللی صدور ایزو و میزان سخت گیری در پیاده سازی و اجرای ممیزی‌ها مربوط می‌شود که وقتی پروژه گرفتن گواهی با مراجع صدور خصوصی دنبال شود فاکتورهای فوق حذف می‌گردد و هزینه‌ها و زمان صدور گواهی ایزو کاهش پیدا می‌کند. بنابراین بصورت تیتروار شما کاربر و متقاضی محترم مراحل اخذ گواهینامه ایزو ارزان و سریع را باید به شرح زیر بگذرانید:

درخواست فرم ثبت نام گواهینامه ایزو ارزان و سریع

مشخص نمودن اهداف سازمان

انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو

ممیزی داخلی

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

لازم به ذکر است که گاهی اوقات به هیچ‌وجه گرفتن گواهی ایزو ارزان و سریع امکان پذیر نمی‌باشد، چراکه یکسری از کارفرمایان و یکسری شرایط سازمان را ملزم به دریافت گواهی از مراجع بین‌ المللی می‌کنند که قطعا هزینه و زمان بیشتری نیاز می‌شود.

 

کاربرد گواهینامه ایزو ارزان و سریع

بیشترین متقاضیان اخذ گواهینامه‌های ایزو ارزان و سریع سازمان‌ها و مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری هستند که قصد حضور در مناقصات را دارند و مدت زمان خیلی کوتاهی وقت دارند و برای از دست ندادن مناقصه بسیار عجله دارند. اکثر شرکت‌هایی که در مناقصات حاضر می‌شوند بعلت اینکه به طور مکرر و مداوم باید از گواهینامه‌های ایزو استفاده کنند میل و توان دریافت گواهینامه ایزو از مراجع بین المللی ایزو را ندارند و ترجیح میدهند با هزینه بسیار کم و در مدت زمان کوتاهی گواهینامه‌های مورد نظرشان را دریافت کنند یک سری از سازمان‌ها و کارخانه‌های نوپا و جوان نیز در ابتدای راه هستند و استارت کار خود را با دریافت گواهی از مراجع خصوصی شروع می کنند. همچنین مدیران و صاحبان کسب و کارهایی که به دنبال برندسازی و تبلیغات در سطح داخلی هستند از گواهینامه‌های ایزو از آن استفاده می‌کنند.

 

نمونه مستندات ارزان ایزو را چجوری تهیه کنیم؟

نمونه مستندات گواهینامه‌های ایزو توسط افراد متخصص و با تجربه تهیه می‌شود. افراد و یا سازمان‌هایی که نمونه مستندات گواهینامه ایزو را تهیه و آماده می کنند بسته به کارشان هزینه‌ای را در قبال ارائه کارشان دریافت می‌کنند ولی شما متقاضی محترم تهیه نموده و مستندات ایزو فقط از طریق یک مرکز معتبر ایزو هست که می توانید نمونه مستندات ایزو را نه تنها ارزان بلکه به صورت رایگان دریافت نمایید و آن مرکز سیستم کاران میباشد. مرکز سیستم کاران مجموعه بزرگ و قدرتمندی است که با چندین سال تجربه و سابقه ای درخشان در راستای مشتری مداری و احترام به متقاضیان مشتریان نمونه مستندات گواهینامه‌های ایزو را جمع آوری و تنظیم کرده است و به صورت فایل WORD و رایگان در اختیار کلیه کاربران و درخواست کنندگان نیز او قرار داده است.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.