اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS

دریافت فوری گواهینامه IMS ، اخذ فوری گواهی‌نامه‌ IMS ، گرفتن سریع IMS ، گرفتن فوری و ارزان گواهینامه IMS ، اخذ و صدور گواهینامه IMS ، دریافت سریع IMS همگی از عباراتی هستند که از طرف کاربران و متقاضیان گواهینامه IMS در فضای مجازی آن را جستجو می‌کنند. قبل از ارائه مطالب مهم و کاربردی در مورد اخذ IMS به معرفی سازمان ایزو و گواهینامه‌هایی که تدوین نموده است می‌پردازیم.

 

گواهینامه ISO چیست؟

ISO مخفف عبارت International Organisation for Standardiztion به معنای سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد. سازمان ایزو جهت یکسان سازی و ایجاد نظم در تمامی استانداردهای متفرقه در کشورهای مختلف به تدوین استاندارد‌های سازمان ایزو پرداخته است و در سطح جهانی منتشر نموده است. استانداردهای سازمان ایزو به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند. از جمله مهمترین استانداردهای عمومی در حوزه مدیریتی استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ می‌باشند. گواهینامه و استاندارد IMS از هیچ کدام از استانداردهای سازمان ایزو نیست و به عنوان یک گواهی بین‌المللی در سازمان ایزو ثبت نشده است. در مرحله بعدی به بررسی گواهینامه IMS و مرجع صدور آن می‌پردازیم.

 

گواهینامه IMS چیست؟

IMS مخفف عبارت Integrated Manegment systems بمعنای سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد. سیستم مدیریت یکپارچه در واقع تلفیقی از سه استاندارد گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد.

 

مراجع صدور گواهینامه IMS فوری کدامند؟

مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو دسته تقسیم بندی می‌شود. مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی و مراجع صدور گواهینامه ایزو خصوصی. اخذ فوری گواهینامه IMS از طرف مراجع صدور بین المللی و رسمی انجام شدنی نیست. زیرا مراجع صدور بین المللی تحت اعتبار قوانین و دستورالعمل‌های سازمان ایزو فعالیت می کنند و سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهینامه‌های ایزو را ملزم به طراحی و مستند سازی و پیاده سازی استاندارد های ایزو می کنند و از آنجایی که اخذ گواهینامه IMS فوری در گرو اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ایزو و ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد و مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی سازمان متقاضی را مقید به پیاده سازی واقعی می‌کنند پس اخذ وام فوری گواهینامه IMS مراجع بین المللی ایزو امکان پذیر نمی‌باشد. بنابراین اخذ گواهینامه را باید از طریق مراجع صدور گواهینامه خصوصی انجام دهیم. مراجع خصوصی به علت اینکه تحت اعتبار سازمان ایزو نیستند و به صورت غیررسمی فعالیت می‌کنند ملزم به طراحی و اجرا و پیاده سازی استانداردهای ایزو نیستند، پس به سرعت کار صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ ایزو ۴۵۰۰۱ را انجام می‌دهند و در نهایت می‌توانند گواهینامه IMS را درقبال اخذ سه گواهینامه مهم و عمومی دریافت نمایند. سازمان‌ها با ارائه یک مدرک به عنوان گواهی IMS یکپارچگی در سیستم مدیریت یک سازمان را اثبات می‌کنند. یکسری از مراجع صدور خصوصی نیز هستند که مدرک IMS را به عنوان یک گواهینامه مجزا صادر نمی‌کنند، ولی به علت اینکه در جامعه کارفرمایی امروزی در ایران داشتن گواهینامه IMS بسیار مهم می‌باشد و در اکثر مواقع در لیست مدارک کار فرمایان وجود گواهی IMS گنجانده شده است‌. سازمان‌ها و شرکت‌ها ملزم هستند این گواهی را آماده و ارائه نمایند. بنابراین برای دریافت گواهینامه IMS همراه با پکیج کامل آن می توانید با مرکز سیستم کاران تماس برقرار نمایید و درخواست پکیج کامل را که شامل چهار گواهینامه ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می باشد را درخواست و دریافت نمایید.

 

گواهینامه IMS فوری و شرکت در مناقصات

سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری جهت حضور در مناقصات بیشترین متقاضیان و مشتریان اخذ فوری گواهینامه IMS هستند. امروزه اکثر کارفرمایان طبق یک عادت و رسم، داشتن گواهینامه IMS برایشان بسیار مهم می‌باشد. البته با توجه به اینکه گواهینامه IMS دلیلی بر رعایت اصول قوانین و دستورالعمل‌های سه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد خب طبیعی است که طرفداران زیادی در جامعه کارفرمایی داشته باشد. از طرف دیگر مستندات این گواهینامه بعلت اینکه ادغامی از مستندات گواهینامه‌های عمومی ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 می‌باشد هم در مدت زمان کوتاه‌تر و هم با هزینه کمتری قوانین و دستورالعمل‌های مربوط به افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و رعایت اصول حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و رعایت اصول ایمنی در کار و حفظ سلامتی نیروی انسانی و حفاظت از منابع مالی و ملی مجموعه و‌ کشور را انجام می‌دهند و بصورت فوری صادر می‌گردد و برای شرکت در مناقصات بسیار مهم و کاربردی می‌باشد

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.