Documents for obtaining ISO certification

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مهم‌ترین رکن اساسی در اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو فراهم سازی مدارک مورد نیاز می‌باشد. اکثر سازمانها و شرکتهای متقاضی به جهت مشغله‌های کاری فراوان و بجهت صرفه جویی در هزینه‌های جاری بدنبال جستجوی بهترین و سریعترین و ارزان‌ترین راه جهت آماده سازی مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو می‌باشند. بالطبع بهترین و سریعترین راه بدست آوردن و فراهم کردن مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو پیدا کردن یک مرکز مشاوره کاربلد و با تجربه در زمینه اخذ گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. شاید خیلی از مراکز در حوزه ایزو فعالیت داشته باشند ولی هیچ کدام به اندازه مرکز سیستم کاران خدمات رایگان و عامل المنفعه ارائه نمی‌دهند. شاید یکسری متقاضیان این سؤال را در ذهن داشته باشند در این دنیای امروزی که همه چیز با پول حل و رد و بدل می‌شود پس خدمات رایگان چگونه ممکن است باید بعنوان مطلب نویس مرکز بزرگ سیستم کاران عرض نمایم فراهم سازی مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو واقعا برای کادر مجرب سیستم کاران کار ساده‌ای می‌باشد و مراکز مشاوره دیگر جهت بزرگ‌نمایی و سختی کار و گرفتن هزینه‌های گزاف مدارک مورد نیاز را سخت و پیچیده جلوه می‌دهند و این مسلما به دور از انسانیت و‌ وجدان مدیریت و کادر مرکز سیستم کاران می‌باشد.

 

فرم تقاضای گواهینامه ایزو

فرم تقاضا یا فرم درخواست ایزو اولین مدرک مورد نیاز برای گرفتن ایزو می‌باشد. در اصطلاح فعالیته‌های ایزو این فرم با نام Application form نامیده می‌شود. فرم درخواست گواهینامه ایزو همانند تمام فرم‌های ثبت نام از گزینه‌ها و آیتم‌هایی برخوردار می‌باشد. آیتم‌ها بصورت لاتین و فارسی نگارش شده‌اند. نام شرکت و سازمان متقاضی ایزو ، زمینه فعالیت و نام مدیر‌عامل شرکت بهمراه یکسری مشخصات دیگر باید در این فرم درخواست گواهینامه ایزو به دقت خوانده و کامل شوند. فرم درخواست باعث می‌شود هدف مسیر مشخص و تعیین شود تا مرکز ایزو و کارشناسان وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

 

راه‌های دسترسی به فرم درخواست گواهینامه ایزو

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی با برقراری تماس با مرکز سیستم کاران به شماره ۷۹۱۶۵-۰۲۱ تماس بگیرند و متناسب با امکانات و دسترسی خود فرم درخواست گواهینامه ایزو را دریافت و تکمیل نمایند. ابتدا چنانچه در همین صفحه سایت لینک درخواست گواهینامه ایزو را مشاهده کردید با وارد شدن در لینک فرم درخواست گواهینامه ایزو را دریافت نمایید. در غیر این صورت با استفاده از تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۹۸۳۸۶۲۹۵ فرم را دریافت نمایید. مرکز سیستم کاران از طریق ایمیل و یا حتی ملاقات حضوری می‌تواند فرم مربوطه را برای سازمان متقاضی ارسال نماید. راه‌های ارسال فرم درخواست گواهینامه ایزو و ارجاع فرم تکمیل شده هم با استفاده از چند روش و متناسب با میل و درخواست مشتری به مرکز تحویل داده می‌شود. طی یک مبادله تلفنی یا تلگرامی نواقص فرم از طرف کارشناسان برطرف می‌شود.

 

راه‌های دسترسی به قوانین و الزامات انواع گواهینامه‌های ایزو

مرکز سیستم ‌کاران کلیه دستورات و استانداردهای مورد نیاز جهت طراحی و پیاده سازی مستندات را در قالب فایل WORD را در فضای مجازی به آدرس سایت مرکز و کانال تلگرامی به نشانی @systemkaran می‌توانند تهیه نمایند. یا اینکه متقاضیان با کارشناس مرکز تماس برقرار نمایند تا برای دریافت حضوری مستندات با سیستم کاران هماهنگی های لازم را انجام دهند.

 

مستندات الزام شده از طرف سازمان استاندارد جهانی ایزو

قوانین و دستورالعملهای سازمان ISO برای انواع فعالیتها و خدمات تدوین شده‌اند تا بصورت یکدست و یکپارچه و هماهنگ همه کشورها مانند هم قوانین را رعایت کنند و بدون هیچ دغدغه و نگرانی کشورهای دنیا اجناس و کالاها و خدمات خود را با یکدیگر رد و بدل کنند. قوانین و دستورالعمل‌ها را در بحث مدرک سازی ایزو همان مستندات ایزو هستند که با توجه به نوع گواهینامه‌های عمومی و خصوصی به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم بندی شده‌اند. مثلا ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت یک گواهینامه مرجع، عمومی و پرکاربرد می‌باشد که قوانین و دستورالعمل‌هایش برای تمامی مشاغل بطور مشترک استفاده می‌شود. الزاماتی همچون خط مشی کیفیت، نظامنامه، روش‌های اجرایی، اهداف و شرح وظایف کلیه پرسنل و کارکنان، رسم یک چارت سازمانی مشخص و کاربردی از جمله مستندات عمومی ایزو ۹۰۰۱ می‌باشند. مستندات خصوصی مربوط به نوع فعالیت خاص یک سازمان می‌باشند و متناسب با آن فعالیت و فرآیندهای اجرایی در سطح مجموعه قوانین و مستندات نیز تنظیم و تدوین شده‌اند. مثلا ایزو ۱۳۴۸۵ بنام سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی مستندات مخصوص به فرآیندهای در حال اجرا در حوزه تجهیزات پزشکی را دارد.

مرکز سیستم کاران با یک برنامه ریزی دقیق و صحیح و منسجم سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو را با کمترین هزینه در مدت زمان مناسبی همراه با مشاوره رایگان به نتیجه مطلوب می‌رساند.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید