ISO CERTIFICATION

مدارک لازم جهت اخذ گواهی ایزو

 

سازمان ISO

زیباترین و پسندیده‌ترین کاری که سازمان‌ها و شرکت‌ها و کارخانجات و مؤسسات جهت خدمت به افراد جامعه و بشریت می‌توانند انجام دهند این است که خدمات، محصولات و تولیداتشان را به ضمانت حفظ سلامتی و بقای بشریت و حفاظت از محیط زیست وارد بازارهای داخلی و خارجی نمایند. اخذ و دریافت گواهینامه‌های ایزو باعث بوجود آمدن این ضمانت می‌شوند. سازمان ایزو بعنوان یک مؤسسه جهانی جهت دفاع از حقوق افراد بعنوان مصرف کننده کالا و خدمات و حفظ سلامت افراد برای تک تک مشاغل و کسب و کارها قوانین و دستورالعمل‌هایی را تهیه، تنظیم و تدوین نموده است و تحت گواهینامه در اختیار متقاضیان قرار داده است. سازمان ISO استانداردها را به دو صورت عمومی و تخصصی طراحی نموده است.

 

استانداردهای عمومی ISO

استانداردهای عمومی قوانین و دستورالعمل‌هایشان به گونه‌ای تنظیم و تدوین شده‌اند که تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها با هر نوع زمینه فعالیتی می‌توانند گواهینامه‌های آن را اخذ نمایند. در اصل می‌توان گفت استانداردهای عمومی شامل مستندات عمومی جهت طراحی، اجرا و پیاده سازی می‌باشند. ISO 9001 به نام سیستم مدیریت کیفیت ، ISO 14001 به نام سیستم مدیریت زیست محیطی ، ISO 45001 به نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، ISO 10004 به نام سیستم مدیریت کیفیت سنجش رضایت مشتریان ، ISO 10001 به نام سیستم مدیریت کیفیت – رضایت مندی مشتریان – منشور سازمان بعنوان گواهینامه‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته سه گواهی ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ از مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو می‌باشند.

 

استانداردهای تخصصی ISO

استانداردهای تخصصی قوانین و دستورالعمل‌هایشان به گونه‌ای تنظیم و تدوین شده است که فقط مخصوص یک نوع فعالیت و یک تخصص ارائه می‌شوند. ISO 22000 به نام سیستم مدیریت کیفیت در صنایع غذایی ، ISO 13485 به نام سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی ، ISO/TS 29001 به نام سیستم مدیریت کیفیت، نفت و گاز و پتروشیمی ، ISO 10015 به نام سیستم مدیریت کیفیت-آموزش ، ISO 29990 به نام سیستم مدیریت کیفیت خدمات آموزش برای مؤسسات غیر رسمی ، ISO 20000 به نام سیستم مدیریت خدمات IT ، ISO 15189 به نام سیستم مدیریت کیفیت ویژه آزمایشگاه تشخیص طبی ، ISO/TS 16949 به نام سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودرو سازی ، ISO/IEC 17025 به نام الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون و .. از جمله گواهینامه‌های تخصصی می‌باشند.

 

گواهینامه IMS گواهینامه عمومی هست یا تخصصی

IMS مخفف عبارت International Manegment systems بعنوان سیستم مدیریت یکپارچه نامیده می‌شود. هنگامی که سازمانی سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را بصورت همزمان دریافت نماید و تمامی قوانین و الزامات این سه گواهی عمومی را در مجموعه‌اش پیاده سازی نماید در واقع می‌توان گفت سازمان دارای یک سیستم مدیریتی یکپارچه شده است. بهمین خاطر یک گواهینامه IMS به سازمان تعلق می‌گیرد. مرکز سیستم کاران گواهی IMS را بصورت رایگان برای متقاضیان ایزو صادر می‌نماید.

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

فرم درخواست گواهینامه ایزو و مستندات ایزو

فرم درخواست گواهینامه ایزو اولین مدرک و سندی است که جهت اخذ گواهی ایزو لازم می‌باشد. فرم درخواست ISO یک فرم ثبت‌نام ساده می‌باشد. مندرجات فرم شامل نام مدیرعامل سازمان یا کارخانه، نام دفتر مرکزی سازمان یا کارخانه، زمینه فعالیت سازمان یا کارخانه متقاضی، اعلام و ثبت نام گواهینامه درخواستی و یکسری اطلاعات حقوقی دیگر می‌شود. مرکز سیستم کاران از بین تمامی مراکز مشاوره پیشرو در خدمات برتر به متقاضیان محترم می‌باشد. مرکز سیستم کاران فرم درخواست گواهی ایزو را در تمام صفحات سایت های خود به اشتراک گذاشته است. شما فقط با یک کلیک ساده بر روی لینک فرم درخواست گواهینامه ایزو می‌توانید فرم را دریافت نمایید و به تمامی گزینه‌ها جواب دهید و دوباره بنا به خواسته سازمان از هر طریقی که مایل می‌باشید فرم را در اختیار مرکز مشاوره باید قرار دهید. همچنین اگر موفق به دریافت فرم درخواست گواهی ایزو از سایت نشدید با شماره تلفن ۷۹۱۶۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا مورد راهنمایی و مشاوره رایگان قرار بگیرید.

 

مستندات الزام شده توسط سازمان استاندارد جهانی ایزو

مستندات عمومی و تخصصی

مستندات ایزو به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند. مستندات عمومی شامل حال تمامی مشاغل می‌شوند. مستندات تخصصی شامل حال گواهی نامه های تخصصی می‌شوند و متناسب با نیاز و خواسته فعالیتهای سازمان تهیه و تدوین و اجرا می‌گردند.

مدرک لازم دیگر جهت اخذ گواهینامه ایزو اسناد و مستندات مربوط به نوع گواهینامه درخواستی سازمان‌ها می‌باشد. مستندات همان قوانین و مقررات تدوین شده از سوی سازمان استاندارد جهانی می‌باشند. حال این سؤالات در ذهن کاربران و متقاضیان ایزو ایجاد می‌شود که مستندات را از کجا تهیه کنند؟ برای دریافت مستندات ایزو چقدر هزینه باید پرداخت کنند؟ آیا پیاده سازی مستندات نیاز به تخصص و دانش خاصی دارد؟ مستندات تمام گواهینامه‌ها یکسان هستند؟ پاسخ تمام سوالات شما اینجاست.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران کلیه مستندات و الزامات استانداردهای مورد نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها را در یک فایلی با قالب وورد جمع ‌آوری کرده است و به جهت رعایت اصول مشتری مدارانه بصورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده است. البته کلیه مستندات در سایت سازمان ایزو هم قرار دارد ولی یکی کردن و جمع کردن آن برای دریافت ‌کنندگان گواهی ایزو کمی سخت می‌باشد. سازمان‌ها و شرکت‌ها با مطالعه مستندات همراه با کارشناسی که در مجموعه خود دارند می‌توانند مستندات را اجرا و پیاده سازی نمایند ولی چنانچه در حوزه پیاده سازی به مشاوره و آموزش نیاز داشتند تیم متخصص سیستم کاران در ارائه خدمات درخواستی آمادگی لازم را دارند

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید