گواهینامه ایزو اصل

گواهینامه ایزو اصل

گواهینامه ایزو اصلی و گواهی نامه ISO دارای اصالت را چگونه میشود از گواهینامه ایزو غیر اصلی تشخیص داد. این پرسشی هست که برای غالب متقاضیان اخذ گواهی ایزو پیش می آید و متاسفانه به دلیل خیلی شرکتها و افراد سودجو و عدم آگاهی متقاضیان اخذ ایزو از مراجع صادر کننده ایزو اصل نگرانی برایشان پیش میاید که مبادا گواهی ایزو غیر اصلی را به جای گواهی ایزو اصلی بدانها ارائه دهند. اینگونه شرکتها و افراد سودجو با سوء استفاده از اعتماد متقاضیان از طریق فضاهای مجازی بخصوص گوگل که میایند و وب سایتی طراحی می کنند با اشکال و اسامی فریبنده و القاب و اسامی فریبنده و حتی با پول دادن به گوگل و قرار گرفتن جزو لینکهای برتر متقاضیان اخذ ایزو را گول زده و اغفال می کنند و بهشان ایزو تقلبی و جعلی ارائه می دهند.

 

شرکت اصلی صادر کننده گواهینامه ایزو

سازمانها و نهادها و موسسات و شرکتهای صادر کننده گواهی نامه ایزو و گواهی دهنده ایزو درون کشور ما ایران تماما همگی خودشونو معتبر می دانند و مدعی اند گواهی ایزو اصل صادر می کنند و مدرک ایزو صادر شده از طریق آنها اورجینال هست. و تعدادی از این صادر کنندگان ایزو حقیقت را گفته و راست می گویند. اما برخی نیز گواهی ایزو صادره شده شان اصل و اورجینال نیست به همین جهت داشتن اطلاعات و آگاهی کافی فنی و حقوقی بابت اصل یا غیر اصل بودن گواهی ایزو از اهمیت بسیاری برخوردارست.

 

نحوه بررسی اصل بودن گواهینامه ISO

نحوه بررسی اصالت گواهی نامه ایزو و اصل بودن یا نبودن گواهی ایزو مستلزم مطالعه دقیق ادامه مطلب این سر فصل هست. مراجع صادر کننده ایزو را اختصارا و در اصطلاح CB می گویند که خود این CB تحت اعتبار AB مدیریت شده و فعالیت می کند و هر کشور برای خودش AB مختص خود را دارد که ایران هم یک عضو در این نهاد دارد باعنوان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI و در نهایت خود این AB تحت نظر IAF بوده و عضو IAF هستند. در خصوص AB باید گفت که AB خودش گواهی ایزو صادر نمی کند بلکه مجوز صدور ایزو را به AB می دهد پس هر CB باید تحت اعتبار AB مجوز صدور بگیرد که خود این AB باید عضو انجمن بین المللی اعتبار دهندگان IAF باشد. هر گواهی ایزو که از طریق چنین CB صادر گردد اصل بوده و معتبر هست. بعضی شرکتها و نهادها و موسسات صادر کننده گواهی ایزو نیز هستند که با وجود داشتن اجازه صدور گواهی ایزو اصل اقدام به صدور گواهی ایزو غیر اصل می کنند، یعنی گواهی نامه ایزو صادر شده توسط آنها تحت اعتبار IAF نیست و غیر IAF هست.

 

برای گرفتن گواهینامه ISO اصلی از کجا شروع کنیم؟

برای دریافت گواهینامه ایزو ISO اصل شما متقاضی محترم می توانید اطلاعات فنی و حقوقی لازم را از مرکز سیستم کاران بدست بیاورید و سپس نسبت به اخذ ایزو اقدام کنید. مدرک ISO اصلیرا با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان ممکنه با اصالت اصل و قابلیت رجیستر و استعلام لازمه دریافت نمایید. همچنین از کلیه مستندات ISO بطور رایگان الگو برداری نمایید و در سازمان خود جهت ایجاد نظم و بهره وری نهایت استفاده را نمایید. تمامی خدمات مشاوره مرکز سیستم کاران رایگان بوده و مشاورین مجرب و کادر با تجربه ما بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما خواهند بود.

با ما در ارتباط باشید....

 

گواهینامه ایزو اصل صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید