گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

مطابق آخرین تصمیمات نهایی نهاد بین المللی و جهانی IAF که در ماه آوریل سال 2021 گرفته شد بنا به علل و دلایلی که مراجع صادر کننده ایزو از گفتن آن ممانعت می کنند و بنابر دلایلی که بیان نمی کنند و بر زبان نمی آورند و تنها اعضای نهاد IAF خودشان می دانند مقرر شد که لوگو IAF بر روی گواهی ایزو درج نگردد و این تنها استراتژی خود IAF هست و به همین جهت هم دلیل آن مشخص نیست اما چیزی که هست عدم درج لوگو IAF طبق قوانین حال حاضر نهاد بین المللی IAF هست. و درج لوگو IAF و همچنین لوگو AB های تحت اعتبار IAF ممنوع و AB ها نیز نمی توانند بر طبق این تصمیمات لوگو IAF را روی گواهینامه ایزو درج نمایند. هیچ یک از مراجع ثبت و صدور و صادر کننده ایزو نباید بر خلاف این تصمیم عمل نماید و چنانچه با این وجود باز هم اقدام به اینکار کنند کاری غیر قانونی هست و لوگو فاقد ارزش هست و باید به میزان آگاهی و اعتبار آن مرجع مشکوک بود. با این توضیحات بایستی اینگونه بیان کرد که انواع و اقسام گواهینامه های ایزو دارای اعتبار IAF فاقد لوگو IAF هستند و همچنین فاقد لوگو AB های تحت نظر IAF و در کل هیچ کدام از لوگوهای IAF و AB بر روی گواهی های ایزو IAF درج نمی گردد. پس طبیعی هست که این نگرانی پیش بیاید که چگونه از اعتبار گواهی ایزو دریافتی IAF و تحت اعتبار IAF آگاه شده و مطلع شویم و چطور ایزو IAF را از گواهی نامه ایزو غیر IAF تفکیک کنیم؟ نهاد بین المللی IAF در حال حاضر و با این تصمیم خودش جهت امنیت اعتبار خودش کلیه گواهی نامه های ایزو را رجیستری می کند و استعلام آنها را در سایت خودش انجام می دهد. جهت این امر و اطمینان از اصالت ایزو متقاضی محترم بایستی وارد سایت www.iafcertsearch.org شده و سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کند و به این شکل اصل بودن گواهی ایزو را بررسی کرده و رهگیری کند.

با این توصیف و توضیحات اگر لوگو IAF را بر گواهی نامه های ایزو ندیدید عادی هست و در حال حاضر موضوع عجیبی نیست ولی چیزی که هست تمام گواهی نامه های ایزو IAF باید توسط نهاد IAF رجیستری گردد و استعلام گرفته شود در حالی که قبلا این قانون به این شکل اعمال نمی شد. این الزام به این دلیل هست که دلالان و سودجویان از این موقعیت و با دانستن این موضوع سوء استفاده نکنند.

IAF بزرگترین نهاد بین المللی هست که به تمامی AB های کل دنیا اعتبار می بخشد و کلیه AB های جهان تحت اعتبار IAF نهاد بین المللی هستند که این قضیه عدم درج لوگو IAF را بر گواهی نامه ها به همه CB ها و AB ها ابلاغ کرده است و آنها هم باید از این امر تبعیت کنند. با این وجود چنانچه خلاف این دیده شود دلایلی دارد یا ممکنست بعضی از CB ها و AB ها ایمیل به دستشان نرسیده و ایمیل دریافت نکرده اند و یا ایمیل را دریافت کرده و از این موضوع اطلاع دارند اما با وجود آگاهی و اطلاع همچنان لوگو IAF را روی گواهینامه های ایزو درج می کنند.

عده ای از مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو دلیل عدم درج لوگو IAF را تحریمهای ظالمانه علیه ایران می دانند و معتقدند که این قضیه عدم درج لوگو IAF و ندادن به AB جهت درج آن بر روی گواهی های ایزو تنها به دلیل تحریم اتفاق افتاده است.

سیستم کاران به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز معتبر جهت صادر کردن ایزوIAF با وجود مشاوران معتبر و خبره و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان می باشد.

 

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF  صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.